10.11.2019 Nazad

Partizan - Inđija 3: 0 (1: 0)
Beograd. Stadion Partizana, gledalaca 2.000. Sudija: Milan Ilić, pomoćnici: Ivica Stojanović i Oliver Petrović. Četvrti sudija: Novica Anđelovski. Delegat: Radenko Stevović. Strelci: Tošić 17', Šćekić 51', Asano 53' (penal). Žuti kartoni: Jovanović 19' - Inđija.

Partizan: Kljajić, Strahinja Pavlović (Vujačić 80'), Tošić, Sadiq (Ivanović 76'), Asano, Zdjelar, Šćekić (Lazar Pavlović 59'), Suma, Ostojić, Brežančić, Lutovac.
Trener: Savo Milošević

Inđija: Preković, Dimitrijević, Bjeličić, Jovanović, Milijan Ilić, Bastajić (Banjac 56'), Milan Janjić, Rogač (Brana Ilić 46'), Josović, Milosavljev (Rajevac 79'), Vidić.

Trener: Aleksandar Janjić

Po izuzetno prijatnom vremenu i odlično pripremljenom terenu je odigrana utakmica između Partizana i Inđije.

Malo ko je iz tabora zeleno-belog tima očekivao neki pozitivan rezultat meča, a igrači su u nekim momentima sami pogurali domaćina do očekivane pobede. U 17.minutu je na semaforu menjan rezultat od početnih 0: 0, na 1: 0. Suma je uputio loptu ka srcu kaznenog prostora gosta. Rogač je očajno prima, ona se odbija od njegove noge stiže do Sadika, ovaj pokušaa da zaobiđe gostujućeg igrača, a ispod njegove noge Tošić šalje bombu u mrežu nemoćnog Prekovića.

Malo pre tog gola crno beli su pogodili prečku (Šćekić), a Preković je sjajno odbranio potom slobodnjak Tošiću. Do kraja prvog dela utakmice Preković je čuvao minimalni gubitak svog tima sjajnim intervencijama. U 19.minutu je pokazan jedini žuti karton na meču i to igraču Inđije Jovanoviću. Pre te javne opomene Jovanović je u pokušaju šuta pogodio kranpone Zdjelara i umesto slobodnog udarca za Inđiji, kontra odluka i žutać. U Inđiji su nekako na to i navikli, pa se nisu ni bunili.

U drugom delu meča u igru je kod gosta ušao Mihajlo Banjac. Inđija od tada igra znatno povezanije, ali to nije donosilo rezultata na semaforu. Golove je nastavio da postiže domaćin. 2: 0 je bilo u 51.minutu. Korner, Pavlović glavom šalje loptu na drugu stativu, tako nikog od igrača gostiju i Šćekić popravlja utisak. Ovog puta pogađa mrežu, a ne prečku gola gosta.

Dva minuta kasnije penal. A što bi pogađali, protiv Inđije. Jedan bezazleni start Dimitrijevića, koji rukama pokazuje da nema nameru da obori igrača domaćina, ali avaj. Nekako je urezano u glavama sudija Super lige da bar jednom pokažu na kreč kada igra Inđija. Pa što tu priliku ne bi iskoristio i Milan ilić. Široko je raširio ruke, kao da se pravda, da i moje ime ostane u istoriji Inđije zabeleženo. Sa bele tačke je bio precizan Asano, varajući Prekovića. 3: 0.

Do kraja meča gost je imao nekoliko prilika ili poluprilika da postigne bar počasni pogodak. Taj okvir gola za zeleno bele je ostao začaran.

"Bili su bolji na terenu, bolja su ekipa", izjavio je trener gosta Aleksandar Janjić, a potom je dodao, "Pokušali smo da se izmerimo protiv ekipe koja igra Ligu Evrope. Da vidimo gde smo. Naravno hteli smo da napravimo bolji rezultat. Pomogli smo protivniku da dođe do ovakvog rezultata. Trebali smo da odigramo bolje. Nismo bili na svom nivou od predhodne tri utakmice. Zaslužena pobeda Partizana".

Piše i foto: Anđelko Belić, Sportin.biz