30.09.2019 Nazad

Zmajevi iskoristili svoje šanse

Beograd. Stadion TC, Gledalaca oko 500. Sudija: Nenad Minaković, pomoćnici: Matija Nađ Olajoš i Atila Harmat. Četvrti sudija:Bojan Nikolić. Delegat: Momčilo Marić. Strelci: Miloš Stojčev 3', 54', Alen Mašović 63', Marko Dević 90' -Voždovac,  Branislav Tomić 47' - Inđija. Žuti kartoni: Milan Janjić 43' i Luka Čermelj 90' - Inđija.

• Voždovac - Inđija 4: 1 (1: 0)

Voždovac: Ilić, Cvetković, Mašović (Krasić 74'), Stojčev (Purtić 79'), Nišić, Zličić (Dević 58'), Lasickas, Stanisavljević, Mikić, Nikolić, Hajdin.

Trener: Radomir Koković

Inđija: Preković, Dimitrijević, Bjeličić, Jovanović, Dimitrov (Bastajić 83'), Milijan Ilić (Vasilije Janjić 74'), Milan Janjić (Mihajlo Banjac 74'), Rogač, Tomić, Brana Ilić, Čermelj.

Trener: Srđan Blagojević

Utakmica je otvorena sa prvim šutem ka golu domaćina od strane Bjeličića. Taj njegov šut je završio u korneru pošto je igrač Inđije izblokiran. U prvom napadu domaćina stigao je i gol za vođstvo "Zmajeva". Nekoliko igrača gostiju je pogrešilo. Prvo Rogač u skoku za loptu posle izbačene nasumično lopte golmana domaćina, potom je nastavljeno u grešci Milana Janjića koji kratko vraća loptu ka zadnjoj liniji odbrane. Mašović je sve to pratio, lopta je na kratko odbijena do strelca Stojčeva koji laganim lob udarcem vara odbranu gosta i daleko istrčalog golmana gosta Prekovića, 1: 0. A igrao se tek treći minut meča.

U nastavku gost pritiska ka golu Ilića, ali je samo Jovanović šutem sa oko 18 metara iskosa sa leve strane napada svog tima pripretio. I onda nesmotrena reakcija odbranbenog igrača Voždovca u svom kaznenom prostoru gde je igrao na loptu rukom. Reakciju Mikića je primetio pomoćni sudija sa te strane terena i dosuđan je kazneni udarac za Inđiju. Odgovornost je preuzeo Rogač, koji šutira visoko preko gola domaćina. U kasnijim događajima je bilo prilika za golove sa obe strane. Ipak ona Čermeljova spada u red već viđenih u mreži, ali je lopta otišla tik kraj stative domaćeg gola.

Drugo poluvreme počinje sa golom gosta. Čermelj je dugom loptom pokušao da pronađe Jovanovića, lopta se odbija do Tomića koji iskosa sa desne strane napada svog tima, sa oko 14 metara, levom nogom šalje loptu u suprotan ugao nemoćnog golmana "Zmajeva", 1: 1.

Tu gost nije stao, nastavio je sa pritiskom u želji da stigne i do vođstva. To je sa druge strane otvaralo puno prostora za kontra udare, pa je Mašović gađao i stativu Prekovića. Ta opomena nije bila dovoljna za Inđinčane i oni po drugi put primaju gol po receptu prvog. Brza kontra, nekoliko razmena lopte i ova stiže Stojčeva kojem u tom 54.minutu nije bilo teško da matira Prekovića, 2: 1. Da jedna greška rađa drugu, ovog puta treću pokazalo se u 63.minutu. Opet kao preslikana akcija domaćina po levoj strani napada gde je duvala promaja u gostujućoj odbrani, sjajno je upošljen Mašović, koji šutira iskosa sa roglja kaznenog prostora po veštaku u suprotan ugao, nemoćnog Prekovića, 3: 1.

U nastavku velike prilike su imali Mašović sa jedne, te Vasilija Janjić sa druge strane terena. Rezultatska potvrda pobede domaćina stiže u 90.minutu. Tada je Dević iskoristio kratko odbijenu loptu Prekovića da je lagano glavom iz peterca pošalje u mrežu. Pre toga golman Inđije je sprečio pogodak posle šuta sa 16.metara u njegov gornji levi ugao gola. 4: 1.

Za Inđiju nastavak neugodne serije poraza. Pobeda u Kupu Srbije je nagovestila bolje rezultatske dane. Da li će oni stići uz Miholjsko leto ostaje tek da se vidi u meču sa Lučancima.

Piše i foto: Anđelko Belić Sportin