24.03.2019 Nazad

Inđija - Zlatibor 2: 0 (1: 0)

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 800. Sudija: Andrija Stojanović – Beograd, pomoćnici: Ivan Krstić – Jakovo i Ivan Cvetković – Beograd. Četvrti sudija: Pavle Tomić – Beograd. Delegat: Zoran purić – Sombor. Strelci: Banjac 16’, Dimitrov 89’ – Inđija. Žuti karton: Dimitrov 80’ – Inđija, Tasić 22’, Milanović 38’, Miličić 45’ – Zlatibor.

Inđija: Preković (K), Veličković, Dimitrijević (Andrejić 61’), Bjeličić, Ivančević, Dimitrov, Ilić (Vidić 43’), Banjac (Maksimović 82’), Anđelković, Rogač, Bađi.

Trener: Srđan Blagojević

Zlatibor
: Divac (K), Tomković, Živanović, Pavlović, Jokić, Milanović (Stojanovski 56’), Stojanović, Vukičević (Đokić 46’), Miličić, Dragačević, Tasić.

Trener: Predrag Ristanović

Konačno lepo vreme je dočekalo fudbalere Inđije od starta drugog dela sezone. Svi preduslovi za dobar derbi koji su igrali Inđija i Zlatibor iz Čajetine.

Derbi je započeo sa pritiskom zeleno belih. Za samo tri minuta četiri izgledne za gol domaćina  i sve u periodu od 6’ do 9’. Prvo je sudija mogao da pokaže na belu tačku u 6’. Sjajno je Dimitrov uposlio Dimitrijevića koji se stuštio u kazneni prostor, Jokić startuje na napadača domaćina, koji pada, ali je sudija ostao nem. Istina bio je vrlo blizu mesta događaja. Potom samo minut kasnije Dimitrijević je opet sjajno ušao u prostor,dobija loptu, šutira, ali je golman Divac sjajan. Strasti se nisu ni smiirile i nova prilika za domaćina. Sada je Banjac centrirao ka Bađiju, a ovaj glavom sa oko sedam metara šutira u golmana gosta. Nova šansa minut kasnije. Opet Dimitrijević u centru zbivanja. Sjajan centaršut ka Dimitrovu, koga je na petercu izblokirao Tasić. Debi Dimitrijevića pred inđijskom publikom je nastavljen u sjajnom ritmu i u 14’. Bio je to dobar šut Dimitrijevića, lopta se odbija od igrača gosta, stiže do Banjca koji iz okreta šutira, ali opet u igrača koji je na metar od praznog gola. Od svega samo korner.

1: 0 je bilo u 16’. Sjajno je akciju započeo povranik u zeleno beli tabor Srđan Dimitrov, lopta ka Bađiju, ovaj lepo ka Banjcu, koji šutira iz prva. Lopta se odbija od igrača gosta, vara golmana i mreža se zatresla.

Domaćin je i posle  gola nastavio pritisak ka golu Divca. Nova prilikaa u 25’. Ivančevć odlično centrira sa leve strane napada na  drugu stativu. Tamo  za delić sekunde kasni Dimitrijević da loptu smesti u praznu mrežu.

Do kraja je nastavljen visok tempo igre dva tima, ali nije bilo promene rezultata.

Drugo poluvreme domaćin kreće znatno rastrzanije. Igra nije bila više tečna i tačna kao u prvom delu meča. Ni gost nije bio bolji iako je delovalo da preuzima igru u svoje noge. Prvi pravi šut ka golu domaćina imaju u 56’. Jokić se oprobao sa nekih 25 metara od gola Prekovića. Ta lopta odlazi kraj stative gola domaćina. Domaćin pokušava tek u 64’ da ugrozi golmana Divca. Šutirao je Banjac sa 30 metara u golmana gostiju. U nastavku beležimo dva šuta domaćih igrača. Prvo se oprobao Dimitrov, a potom i Andrejić. Dva slaba šuta u dobro postavljenog golmana. Najbolja prilika za gol je vđena u 86’. Sjajna kontra domaćina. Ivančević ka Bađiju, ovaj šutira iskosa sa oko 15 metara, a lopta pogađa suprotnu stativu.

2: 0 je bilo u 89’. Pritisak domaćinaa je tarajao bar pet minuta, a onda se Dimitrov odlučio na šut sa 16 metara u donji ugao nemoćnog Divca.