18.03.2019 Nazad

Teleoptik - Inđija 1: 4 (1: 1)

Fudbaleri Inđije prekinuli su dugi niz utamica bez ostvarene pobede. Ta pobeda je ostvarena na gostujućem terenu u meču sa ekipom Teleoptika.

Po gostujući sastav nije sve krenulo na ovom meču najbolje. Domaćin je imao prvu priliku već u ranim minutima utakmice. Dugu loptu upućuje igrač Teleoptika na suprotnu stranu terena, gde lopta prećele Ilića, a napadač Stefan Ilić iz prve šutira iskosa sa desne strane napada svog tima u dobro postavljenog golmana gosta.

1: 0 je bilo samo nekoliko minuta kasnije. Slobodan udarac za Teleoptik u 9.minutu. Jovan Kokir uzima kraći zalet, šutira preko zida gostujućih igrača gde Bjeličić ipak malo zahvata loptu i vara svog golmana.

U nastavku je usledio ozbiljan pritisak gosta ka golu Vukanovića. Nekoliko puta su gosti pokušavali da šutevima sa distance ugroze gol domaćina, ali bez prave realizacije. Prvi pravi prodor gosta uz odličnu kombinatoriku po levoj strani napada je i doneo poravnanje rezultata. Milijan Ilić je dobro zavrnuo loptu ka Srđanu Dimitrovuu, ovaj iz prve ka dobro postavljenom Badari koji sa nekih pet metara od gola domaćina trese mrežu za 1: 1. A igrao se poslednji minut prvog dela meča.

Kako je Teleoptik brzo stigao do gola u prvom poluvremenu, tako su to isto učinili gosti u 50'. Dimitrov je u tom minutu bio pod prekršaje, sudija odlično pušta prednost, lopta stiže do Ilića, koji vraća "rolu" ka Banjcu, a ovaj iz prve sa nekih 18.metara gađa nezaštićeni deo mreže domaćina za rezultstski preokret, 1: 2.

U nastavku utakmice gosti i dalje dominiraju u igri. Međutim ta igra sve do 73' nije davala rezultate. Tada se konačno i Nebojša Ivančević upisao u strelce. Njegov solo prodor, ulazi u kazneni prostor domaćina i malo iskosa sa desne strane napada šalje prizeman šut ispod golmana, 1: 3. Bio je to prodor Ivančevića na koji su zeleno beli dogo čekali.

Sve je bilo gotovo u 87'. Bjeličić uzima loptu igraču domaćina bez prekršaja. Potom šalje milimetarski tačan pas ka Badari, koji ispred sebe ima samo golmana. Trk od nekih dvadesetak metara, ulazi u kazneni prostor i sve je posle bilo stvar rutine. 1: 4.

Za Inđiju možda i utakmica preokreta. Posebno na psihološkom planu, da momci shvate da vrede. Za Teleoptik sve nizbrdo je krenulo još od jesenjeg duela ova dva rivala u Inđiji.

U narednom kolu Teleoptik igra derbi začelja u Užicu, a pred Inđijom je derbi kola. U Inđiju stiže tim Zlatibora.

SC "Parizan-Teleoptik", gledalaca oko 300. Sudija: David Matić, pomoćnici: Miloš Simović, Miljan Mišić, četvrti sudija: Uroš Ržić. Delegat: Branislav Pandurov. Strelci: Kokir 9' - Teleoptik, Bađi 45' 87, Banjac 50', Ivančević 73' - Inđija. Žuti kartoni: Milosavljević 43' Vujanić 60' - Teleoptik, Banjac 50', Anđelković 65' - Inđija.

Teleoptik: Vukanić, Vlalukin, Antonijević, Čermelj, Ilić, Nović (Babović 66'), Milosavljević, Jovanović (Vujanić 56'), Kokir, Vještica, Karišić (Vorotić 66').

Inđija: Preković, Veličković, Dimitrijević (Andrejić 85'), Bjeličić, Ivančević, Dimitrov (Maksimović 81'), Ilić, Banjac (Vidić 68'), Anđelković, Rogač, Bađi.