21.10.2017 Nazad

Inđija - Internacional 4: 3 (4: 2)

Sjajan rezultat su zabeležili omladinci Inđije.

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 200. Sudija: Aleksandar Lukić iz Divaca, pomoćnici: Svetlana Bilić iz Rume i Marko Đuričić iz Šapca. Delegat: Miodrag Miljković iz Beograda. Strelci: Panjak 13', Bobar 16', 23' i 30' - Inđija, Mačinković  10', Milinković 44' i Arnautović 90+1' - Internacional. Žuti kartoni: Vojvodić 88' i Banjac 77' - Inđija.

Inđija: Vojvodić, Kostić, Petar Mrđa, Panjak (Tepavčević 83'), Dubajić, Leđanac, Krstić, Banjac (K) (Puzić 89'), Bobar, Nemanja Mrđa (Adamović 86').

Trener: Miroslav Blanuša

Internacional: Jović (Đokić 46'), Filipović, Trajković (Barlov 66'), Čermelj, Nenezić, Radičević (K), Mačinković (Vučetić 60'), Turkalj, Arnautović, Stajić (Stojanović 86'), Milinković (Milenković 73').

Trener: Mile Knežević

Dva tima su u utakmicu ušla "fajterski".

Bilo je tu u prvom poluvremenu svega što krasi ovu igru. Golovi, šanse i rezultatski preokret. Takva dešavanja su nagoveštena već u 8.minutu kada je Bobar bio u šansi, ali je sa oko 12.metara od gola gosta šutirao pravo u Jovića. Kasnije Jović će ispasti pravi tragičar svog tima.

Dva minuta kasnije je domaći tim stigla kazna za propuštenom prilikom. Lopta je ubačena sa strane, ista je odbijena ka usamljenom Mačinkoviću, koji kao iz fudbalskog bukvara zahvata loptu volejom i tu nije bilo spasa za golmana domaćina Vojvodića, 0: 1.

Na poravnanje rezultata se nije dugo čekalo. Igrao se 13.minut kada je Panjak poravnao rezultat na semaforu. Istine radi na njemu je posle ovog gola pisalo 1: 0, ali to je sada već neki drugi tehnički problem. Pre gola Inđija je izborila slobodan udarac. Banjac sjajno pronalazi saigrača koji šutira unutrašnjim delom svog stopala i mreža Jovića se zatresla.

Strasti se nisu ni smirile i bilo je u 16.minutu, 2: 1. Bobar koji je danas bio kao i obično vrlo borben, šutira sa ivice kaznenog prostora. Lopta je ušla u sam ugao, a Jović ju je samo dodirnuo u padu.

3: 1 je bilo u 23.minutu. Bobar postiže svoj drugi gol. Bila je to tečna akcija Banjca, Nemanje Mrđe i samog Bobara. Ovaj šutira malo iskosa ispod istrčalog golmana i zeleno beli sada imaju ozbiljnu prednost.

Pomalo zatečeni i zbunjeni gosti preko Stajića u 26.minutu se vraćaju u igru, ali ne i u rezultat. Tada je ovaj igrač sa oko 16.metara od gola Vojvodića šutirao preko gola Inđije.

4: 1 je bilo već u 30.minutu. Opet Bobar za svoj hek-trik. Bajić je dobro šutirao, loptu kratko odbija Jović, a Bobar otpadak pretvara u visoku prednost domaćina.

Do kraja prvog dela igre još gol gosta za 4: 2. Šutirao je tada Milinković po zemlji ispod golmana Vojvodića. Poluvreme za pamćenje.

U drugom delu očekivani pad tempa igre. Bilo je mnogo manje prilika za gol, a gost je tada imao prividnu terensku prednost u igri. To nije donosilo neke kolosalne šanse, a domaćin je u dva navrata ozbiljno pripretio.

Ipak gol stiže tek u prvom minutu nadoknadnog vremena. U igru ušli Milenković, koga kako kažu zovu od milošte "Maradona", je baš u stilu tog nekadašnjeg fudbalsko velikana proigrao Arnautovića koji postiže gol za sada 4: 3.

Omladinci Inđije su tako ostvarili pobedu protiv jedne vrlo dobre i tehnički potkovane ekipe. Bila je to prava poslastica za prisutne gledaoce.