02.06.2008 Nazad

Sloga (Kraljevo) – Inđija 0:2
Prvoligaški karavan neće sledeće sezone prolaziti kroz Kraljevo, u poslednji krug baraža plasirala se kvalitetetnija Inđija. Zeleno–bela mašina proradila je u drugom poluvremenu, ukoliko bude tako funkcionisala i 7. i 11. juna ne piše se dobro Nišlijama...

Demonstrirao je juče kraj Studenjaka golman Sloge da ima predispozicije za gimnastiku, ali i da nije savladao sve lekcije u čuvanju mreže. Kodžo je centrirao iz kornera u 63. minutu, lopta je preletela neodlučnog Božovića, što je obradovalo gorostasnog Jovana Golića, koji je zakucao glavom sa pet metara u bliži ugao- 0:1. Komandovao je juriš trener Kraljevčana Tufegčić, ali u belim dresovima nije bilo momka sposobnog da ugrozi Poleksićev gol. Inđijci su brzo iskoristili „promaju“ na protivničkoj polovini, kontranapadom u 72. minutu razgalili su navijače. Asistent je bio Stanisavljević, a strelac Kekić sa egzekucijom iz srca šesnaesterca iskupio za promašaj u 15. minutu.

I onda, kada je sve bilo rešeno, mogao je sa terena da izađe majstor Predrag Kodžo, najglasniji aplauz dobio je od Gorana Ješića, predsednika Opštine Inđija i prvog čoveka kluba. Da je kvalitet Kraljevačkog tima srazmeran borbenosti igrača bez problema bi se plasirao u narednu rundu, ali je malo nedostajalo da na odmor odu s golom prednosti. Tragičar je postao Otašević, u poslednjim trenutcima prvog poluvremena šutirao je iz idealne pozicije pet metara iznad prečke. Na kraju –lepa slika. Navijači su pozdravili igrače oba tima, Inđijci su se dugo zadržali uzdignutih ruku ispred simpatizera, koji jedva čekaju 7. jun i duel sa Radničkim. Revanš je četiri dana kasnije u Nišu.